Responsywna strona www?

O CO CHODZI Z WITRYNĄ RESPONSYWNĄ?

Strona dopasowana do urządzeń mobilnych, to wersja strony, która jest dopasowana do tabletów i smartfonów.

DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE?

Obecnie sprzedawane urządzenia mobilne są zaawansowane technicznie i posiadają oprogramowanie pozwalające na poprawne wyświetlanie stron wykonanych w języku HTML. Oznacza to, że użytkownicy mobilni będą mogli korzystać na swoich smartfonach i tabletach z przeglądarki internetowej i stron www. Niedopasowana strona będzie wymagała wielu dodatkowych operacji od klienta aby dotarł do interesującej go treści. Obraz nie będzie mieścił się na ekranie i powodował dodatkową frustrację, co w efekcie doprowadzi do porzucenia strony i znalezienie konkurencji, która ma stronę dopasowaną do urządzeń mobilnych.

CO GOOGLE MA DO POWIEDZENIA W TYM TEMACIE?

Dla wyszukiwarki Google strony niedopasowane do urządzeń mobilnych automatycznie tracą na wartości w przeciwieństwie do stron responsywnych, doskonale dopasowanych do urządzeń mobilnych.

JAKIE JEST ROZWIĄZANIE?

Do osiągnięcia sukcesu możemy zastosować dwie metody. Pierwsza to strona dopasowana do urządzeń mobilnych, stanowiąca całkowicie odrębną stronę, dostępną pod innym adresem www niż wersja klasyczna. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność posiadania dwóch stron i ich niezależnego pozycjonowania a w przypadku wersji wielojęzykowych może to być jeszcze bardziej skomplikowane.

Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest strona responsywna. Jest to jedna witryna, która automatycznie dopasowuje wyświetlane treści do urządzenia na którym jest wyświetlana. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy jedną witrynę, łatwe zarządzanie treścią, duże poparcie ze strony Google. Taka wersja będzie również niezbędna kiedy reklamujemy się na serwisach posiadających duże grupy użytkowników mobilnych. Są to różnego rodzaju portale społecznościowe, Facebook, Twitter, Pinterest, Linkedin i tym podobne.

JAKIE KORZYŚCI?

  • Responsywna strona www zapewnia więcej klientów oraz większe możliwości i mniejsze koszty. Zdobywasz klientów mobilnych, którzy stanowią największą grupę odwiedzającą Twój serwis internetowy, grupę o największych możliwościach nabywczych.
  • Zwiększasz liczbę odwiedzin i  konwersji na stronie. Klienci bez trudu poruszają się po Twojej stronie i docierają do treści. Klienci sklepów szybciej składają zamówienia i kupują.
  • Zyskujesz znacząco wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Dla Google optymalizacja mobilna jest istotnym wyznacznikiem pozycji w wynikach wyszukiwania. Ma to duże znaczenie dla pozycjonowania stron www!
  • Szybki kontakt z firmą. Klient, klikając na podany na stronie numer telefonu, automatycznie uzyskuje połączenie z Twoja firmą.
  • Wysoki komfort korzystania z Twojej strony. Klienci nie muszą już przewijać strony w lewo, później w prawo, bo strona nie mieści się na wyświetlaczu, ponieważ dopasowuje się ona do ekranu, a przeglądanie witryny przebiega sprawnie.
  • Niższe koszty utrzymywania strony. Koszty stworzenia responsywnej strony RWD (Responsive Web Design) ponosisz tylko raz. Łatwo i szybko dokonujesz edycji treści a w rezultacie płacisz mniej.
  • Umacniasz świadomość marki. Klienci z łatwością rozpoznają Twoją witrynę poprzez zachowanie spójności wizerunkowej na dowolnym urządzeniu.
  • Nowoczesne postrzeganie Twojej firmy. Responsywna strona, dzięki której wykorzystasz najnowsze możliwości funkcjonalne jakie oferują smartfony i tablety, spowoduje postrzeganie Twojej firmy jako nowoczesnej, dbającej o rozwój nowe technologie.

Postaw na nowoczesną stronę responsywną

Wykonamy ją dla Ciebie

NAPISZ DO NAS

Musisz wyrazić zgodę aby wysłać formularz. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności

Potwierdź wysłanie wiadomości (proszę odpowiedź słowną tak lub nie)