Ile kosztuje strona internetowa?

JAK NIE ZWARIOWAĆ!

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i masz świadomość zmieniającego się rynku, to chcesz, aby Twoja firma była widoczna w sieci. Szukasz firmy, która zrobi dla Ciebie witrynę i wpisujesz w wyszukiwarkę tworzenie stron www, otrzymujesz zwrotnie mnóstwo wyników i już po chwili wiesz, że wyniki nie są równoznaczne, gdyż za każdym kliknięciem rodzi się coraz więcej pytań, takich jak;

? co oznaczają fachowe pojęcia?
? co obejmuje cena i dlaczego tak różni się od tej z poprzedniej strony?
? jak wybrać wykonawcę swojej strony?
? ile będzie to kosztowało i co musisz wiedzieć zanim podejmiesz decyzję?
? przed czym się uchronić, aby wysiłek nie podszedł na marne?

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Po pierwsze określ cel strony i jaką ma spełniać funkcję. Strony są różne i docierają do różnych grup klientów, dlatego musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć poprzez obecność w internecie. Cel ma wpływ na całkowity proces powstawania strony (treści, grafiki, kolorystyka). Jest niezbędny, aby można było dotrzeć do grupy docelowej.

Strony nie robimy dla samego siebie, dlatego określenie użytkownika końcowego, jakie są jego oczekiwania i jak ma się zachowywać na naszej witrynie, jest niezwykle ważne. Posiadanie strony dla posiadania strony mija się całkowicie z celem. W natłoku informacji w Internecie łatwo „zginąć bez śladu”. Jeśli macie problem z określeniem celu i oczekiwań w stosunku do strony, chętnie pomożemy i ułatwimy podjęcie decyzji.

JAKĄ FIRMĘ WYBRAĆ?

Internet jest zalany ogłoszeniami typu strony www, profesjonalnie, tanio, szybko a znajomi podpowiadają, że ktoś tam komuś stworzył witrynę za grosze. Dlatego podejmując decyzję o postawieniu własnej strony, rozważamy tanie usługi oferowane przez kolegów kolegów. Jak najwięcej zyskać jak najmniejszym kosztem. Na pierwszy rzut oka są zdecydowanie tańsi od usług profesjonalnych firm. Dlaczego? W tworzeniu stron udział biorą stratedzy, programiści, graficy, projektanci, copywriterzy. Wszyscy pracują w stałym kontakcie z klientem. Czy jedna osoba może zastąpić tylu specjalistów? Oczywiście, nie! Wybierając tanie rozwiązanie, musimy być przygotowani na zatrudnienie dodatkowych osób, czy to z polecenia, czy poszukując samodzielnie. W efekcie generujemy dodatkowe koszty a projekt rozwleka się w czasie, brakuje w nim konsekwencji, jedni hamują pracę drugich. Czy warto?

Jakie zagrożenie niesie za sobą korzystanie z usług kolegi kolegi? Sytuacje był i go nie ma, zdarzają się bardzo często. Czasami znikają po przyjęciu zaliczki a czasami zaraz po opublikowaniu witryny. Wówczas zostajemy z projektem sami. Gdy powstają błędy i zgrzyty a strona jest już widoczna w internecie, potrzebny jest kontakt z wykonawcą którego nie ma.

Dlatego my podpisujemy się pod jakością wykonywanych stron. Zapewniamy 12 miesięcy gwarancji i darmową pomoc techniczną w okresie gwarancji. INDIGO Group jest na rynku od ponad 6 lat, Stworzyliśmy wiele stron internetowych, nauczyliśmy się rozwiązywać problemy  powstające w witrynach. Decydując się na nasze usługi gwarantujemy, że realizacja zlecenia przebiegnie sprawnie.

JAKI HOSTING WYBRAĆ I GDZIE KUPIĆ DOMENĘ?

Częsta praktyka to kupowanie domeny przez firmę wykonującą stronę internetową i instalacja jej na własnych serwerach. Zaletami takiego rozwiązania jest wygoda oraz oszczędność czasu. Wadą jest to, że właściciel witryny nie jest właścicielem domeny a wykonawca strony może robić problemy z cesją. Wykonawca strony często oferuje darmowy hosting, który ułatwia wprowadzanie zmian na stronie. W tej sytuacji właściciel witryny nie ma dostępu do serwera.

Tu jest haczyk! Jeżeli firma zniknie, to zniknie też strona internetowa i wszystko to, co udało się stworzyć. W praktyce wygląda to tak, że gdy nie jesteśmy zadowoleni z usług, to i tak musimy współpracować z daną firmą, bo nie mamy dostępu do plików. INDIGO Group każdy projekt tworzy w oparciu o dane zamawiającego, dzięki czemu właściciel witryny ma do niej pełne prawa i pełny dostęp do serwera. 

TO ILE BĘDZIE KOSZTOWAĆ STRONA?

Koszt strony zależy od wielu czynników. Witryny mogą być bardzo proste i bardzo złożone, różnić się czasem wykonania oraz ilością zaangażowanych osób i zakresem usług. Idąc dalej ? ceny wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Należy przyjąć, że prostą stronę z pakietem gwarancyjnym i pomocą techniczną dostaniemy już za 1500 zł netto, natomiast bardziej rozbudowane serwisy będą podlegały indywidualnej wycenie.